W Katedrze Żywienia Zwierząt wierzymy, że zainspirowanie młodego pokolenia naukami przyrodniczymi, w przyszłości  przyczyni się do kontynuowania nauki na naszym Uniwersytecie. W naszych salach ćwiczeniowych i wykładowych organizujemy warsztaty edukacyjno-informacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich.

Obudź w dziecku pasję do Nauki

Jeśli jesteś nauczycielem i chciałbyś, aby Twoi uczniowie wzięli udział w warsztatach, kliknij w zakładkę “Kontakt” na naszej stronie internetowej.

Noc Naukowców 2018

6 grudnia 2018 r. – Katedra Żywienia Zwierząt zorganizowała warsztaty w ramach Nocy Naukowców dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Uczniowie mieli okazję poznać anatomię krowy oraz poznać mikroflorę żwacza. Warsztaty przeprowadził prof. dr hab. Adam Cieślak z pomocą doktorantów:  Magdaleny Bryszak, Pauliny Szulc, Yulianri Rizki Yanza  i  Victora Rodriguez’a. Poniżej kilka zdjęć:

Noc Naukowców 2017

W nocy 29 września 2017 r. Katedra Żywienia Zwierząt, a także inne wydziały Uniwersyteckie zorganizowały noc wypełnioną zajęciami dla dzieci. Oto tylko kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Wydarzenie Science Camp 2017

W dniu 11 marca 2017 r. w Katedrze Żywienia Zwierząt odbyło się jednodniowe studenckie wydarzenie skupiające się na zainteresowaniu dzieci naukami przyrodniczymi. W wydarzeniu wzięło udział siedem różnych szkół z Wielkopolski. Kliknij wideo poniżej, aby wyświetlić klip z wydarzeniem: